Choď na obsah Choď na menu

na--zov-memo.jpeg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OTÁZKY A ODPOVEDE O VAKCÍNE

Otázka: Ako funguje náš imunitný systém?

Naše imunitné bunky útočia na všetko, čo je ľudskému organizmu cudzie - proteíny vírusov, baktérií alebo čohokoľvek, čo nedokážu rozpoznať. Chvíľu to však trvá, musia najskôr zistiť, na ktorú časť vírusu je najlepšie útočiť, aby začali produkovať látky, ktoré sú na to potrebné. To môže trvať niekoľko dní. Medzitým sa vírus množí a šíri telom.  Keď však  už majú taký boj raz za sebou, zapamätajú  si ho. V imunitnom systéme sú "pamäťové bunky a keď sa naše telo znovu stretne s rovnakým vírusom, tieto bunky sa vďaka predchádzajúcej skúsenosti dokážu  proti nemu brániť a zničia ho skôr, než sa začne množiť .

 

Otázka: Aký je rozdiel medzi DNA a RNA?

Odpoveď: DNA  je  „kuchárka“ na výrobu častí bunky. Bunka si otvorí DNA a prepíše ju do RNA. RNA sú konkrétne recepty, ktoré bunke povedia, čo má vyrobiť. MRNA - doslova „messenger RNA“ - len hovorí bunke, čo vyrobil.

 

pluca.jpg

 

Otázka: Ako  prebiehal vývoj vakcíny?

 Odpoveď: Vedci si všimli, že COVID 19 má na sebe proteínové výbežky (Spice Glycoprotein -  S), ktoré sú  preň  veľmi dôležité. Vďaka nim sa vírus dostáva do našich  buniek. A vďaka nim je vírus veľmi nákazlivý. A vedci usúdili, že tieto proteínové výbežky  by mohli byť vhodným kandidátom na útok imunitného systému.  Vírus COVID 19 má vlastnú RNA, ktorá v sebe obsahuje kódy pre každú jeho časť. Vedci si prečítali celú RNA sekvenciu vírusu a našli tú časť, ktorá obsahuje návod na zostavenie onoho nebezpečného proteínu.

Vedci si „požičali“ recept na tvorbu tohto proteínu a vytvorili jeho MRNA verziu. Teda len návod na to, ako proteín vyrobiť. A tento recept je práve tá vakcína. Vakcína teda neobsahuje žiadnu časť skutočného vírusu. Iba taký „IKEA návod“ na zostavenie onoho konkrétneho nebezpečného proteínu. Preto nie je možné nakaziť sa vírusom COVID 19 z vakcíny.

 

citat-.jpg

 

Otázka: Ako funguje vakcína v našom tele?

Odpoveď: Naše bunky si návod (recept) prečítajú a dokážu vytvoriť na svojom povrchu niekoľko bielkovinových výbežkov. Lenže imunitné bunky to zaregistrujú a zaútočia. Keďže imunitné bunky takéto  proteíny nepoznajú, chvíľu trvá, než si vytvoria dostatočné množstvo protilátok. A potom na ten nebezpečný  proteín zaútočia. Zvýšená teplota, zimnica, únava svalov, teda vedľajšie účinky ako reakcia na podanú vakcínu sú v skutočnosti reakciou nášho tela  - teda útoku imunitných buniek na nebezpečný proteín. Nakoniec ho imunitný systém úplne zlikviduje.

 

Otázka: Ako sa naše telo dokáže brániť proti nakazeniu koronavírusom po vakcinácii?

Naše telo  si už bude pamätať, ako nebezpečný proteín vyzerá, aj to, ako ho je možné zničiť.  Telo tiež dokáže rozložiť aj MRNA inštrukciu, teda onen recept, ktorý sa rozpadne a telo sa ho zbaví. Takže MRNA inštrukcie sú preč, nebezpečný proteín je preč, všetko z vakcíny je tiež preč. Čo ale zostane, sú informácie v pamäťových bunkách, ktoré si nebezpečné bielkoviny veľmi dobre pamätajú. Keď sa potom do tela dostane vírus COVID 19, ktorý naše telo reálne nikdy predtým nevidelo, ale videlo nebezpečný proteín, ktorý má vírus na sebe, imunitné bunky ho dokážu identifikovať. Imunitný systém spustí reakciu na likvidáciu vírusu podľa receptu, ktorý si predtým, po podaní vakcíny zapísal, a vírus zničia skôr, než sa dokáže v tele rozmnožiť a spôsobiť ochorenie. A tak sme proti  vírusu imúnni. Naše telo má funkčný návod, ako ho ničiť potom, čo sa dostane do tela.

 

kratkodobe-ucinky.jpg

 

 

Otázka: Ako bude naše telo reagovať , ak sa do tela dostane nebezpečnejšia mutácia COVID 19?

Odpoveď: Ak zmutovaný vírus nebude mať na sebe  nebezpečný proteín, ktorý vírus  používa na to, aby sa dostal do ľudského tela, bude znamenať, že zmutovaný vírus bude pravdepodobne menej nebezpečný.

 

zdroj Twitter: @WheatNOi. preklad z angličtiny do češtiny:Jakub Kosiner

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10222130844172808&set=a.1529493970001&type=3

Poznámka: Tento text je nožné použť ako samostaný materiál prostredníctvo rôznych formátov – tlačený plagát, zverejnenie na sociálnych sieťach, ako prezentácia PWP a p.

Preklad z češtiny do slovenčiny, editácia: Ján Cangár

15.1.2021

 

 

KOMPLETNÉ VIDEO MÔŽETE VIDIEŤ TU

Video je motivované textom z FB

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10222130844172808&set=a.1529493970001&type=3

 

Ďalším, relevantné významný zdrojom informácií je stránka

 

SLOVENSKO PROTI COVIDU

https://slovenskoproticovidu.sk/

 

ODPORÚČANIA:

SLOVENSKO PROTI COVIDU

https://slovenskoproticovidu.sk/

 

MÝTY A HOAXY

https://slovenskoproticovidu.sk/vsetko-o-ockovani/myty-a-hoaxy/5-navod-ako-sa-nenakazit-hoaxami-o-covide-alebo-ockovani

 

AKO SA NENAKAZIŤ HOAXAMI O COVIDE- 19 ALEBO OČKOVANÍ:

https://slovenskoproticovidu.sk/vsetko-o-ockovani/myty-a-hoaxy/5-navod-ako-sa-nenakazit-hoaxami-o-covide-alebo-ockovani

 

AKO PREBIEHA OČKOVANIE – ČO MUSÍM ALEBO NEMUSÍM UROBIŤ PRED OČKOVANÍM

https://slovenskoproticovidu.sk/vsetko-o-ockovani/ockovaci-proces

 

Prečo sa nemusíme báť zaočkovať aj novou mRNA vakcínou?

https://dennikn.sk/blog/2237999/bezpecnost-ockovania-mrna-covid19/?rtm_source=blogs&rtm_medium=email&rtm_campaign=blogy-2021-1-2&rtm_content=83065

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Štatistiky

Online: 3
Celkom: 220742
Mesiac: 5212
Deň: 200