Choď na obsah Choď na menu
 


O dúhovom pochode, ombudsmanke a Paškovi

V sobotu 19.8. sa uskutočnil dúhový pochod  za práva lesieb a gejov. A bola na ňom aj Mária Patakyová, verejná ochrankyňa práv.

T

To, čo sa udialo pred dúhovým pochodom, bola absolútna hystéria. Reakcia podpredsedu SNS Jaroslava Pašku sa ani nedá inak kvalifikovať.

Podnietilo ma to položiť pánovi Paškovi niekoľko otázok:

Pán Paška, chodili ste do školy? Učili ste sa dejepis? Ako?Nepamätáte sa na tému nástup fašizmu v Nemecku?Tam to tiež začalo pomaly a nenápadne. Najprv Hitlerov Mein kampf. Potom asociáli. Neskôr komunisti, cigáni, potom židia, Slovania. Aj tam vtedy boli aj homosexuáli, lessbičky. Mali smolu. Boli iní, ako „naši“. Nacistická čistá nordická rasa.

Pán Paška, aj vy delíte ľudí na “našich, roduverných”, pravých Slovákov a tých iných - podľa vás sexuálne závadných? Kto bude po nich, „her“ Paška? My, zdravotne postihnutí? Veď tiež nie sme „plnohodnotní". Alebo „“cigáni”, na ktorých chcel  nájsť váš „oslotaný“ bývalý šéf veľký bič a malý dvor? Kto podľa vás, pán zástupca „kapitána“, ešte škodí vášmu obrazu Slovenska?

Prečítajte si poriadne zákon týkajúci sa ombudsmana. Kde je tam napísané, že sa majú práva ľudí posudzovať podľa sexuálnej orientácie?

A vy, koaliční páni poslanci strany Most-Híd, mnohí ste pred týmto koaličným zlepencom hlásali všeobecnú platnosť ľudských a občianskych  práv. Neprekáža vám taký koaličný partner, ako je poslanec Paška? A vôbec, nelezie vám už na nervy tento vládny paškvil? To sú tie princípy Novembra, ktorý si šéf vášho najsilnejšieho partnera ani nevšimol? Neuráža vás parafrázujúc Vančuru „tento neťastný spôsob demokracie”? Mňa veľmi. Uráža ma Paška aj Danko, aj Fico. A svojím mlčaním ja vy, Bugárovci.

Ján Cangár

 
 Štatistiky

Online: 2
Celkom: 101697
Mesiac: 5192
Deň: 171