Choď na obsah Choď na menu
 


O národných dopravcoch

Rozhodol som sa, že ako správny Slovák prispejem k riešeniu problémov v doprave. Preto podávam návrhy na nových národných dopravcov.

Som naozaj veľmi rád. Konečne sa nám roztrhlo vrece. S národnými dopravcami. Zatiaľ máme len jedného – Železnice Slovenskej republiky.

Smer chce mať národného leteckého dopravcu. Veď sme bohatá krajina. Máme mnoho dobre vybavených letísk. Veľa pilotov a letušky získame preškolením dlhodobo nezamestnaných, ktorých je ešte stále dosť. Treba im pomôcť. Nakúpime zopár Boenigov 777, alebo 767, alebo 747, zopár Airbusov. Podľa toho, kto dá viac. Slovač nech lieta. Keď bude mať začo.

Ani naša naslovenskejšia strana nechce zostať pozadu. Navrhuje národného lodného dopravcu. Ešte sa nevie, či nákladného, alebo aj na osobnú dopravu. Veď by bolo dobré znovu zaviesť propeler z Petržalky do centra Bratislavy. Na Slovensku máme veľa riek a potokov. Treba to všetko splavniť. A Slovač môže plávať.

Aj ja mám nápad. Čo keby sme niekomu zobrali more. Mohli by sme mať národného námorného dopravcu.

Hrnko mi mohol byť minister námorníctva. A Danko aj námorný kapitán.

Na prekopanie kanálov si najmeme migrantov, lebo na Slovensku už dnes chýba niekoľko tisíc kvalifikovaných pracovných síl. Viď automobilky.

Treba prekopať kanál krížom na juh do Chorvátska. Lebo  sa hovorí, že more v Chorvátsku je aj slovenské.

A tiež je možné vytvoriť prepojenie do Fínska. Tam pri budove, ktorá patrí (v roku 2005 ešte ešte patrila, bol som pri nej, ale neviem, či ju už nepredali) veľvyslanectvu SR v Helsinkách. Eešte od čias Husákovho syna Jána ako veľvyslanca Slovensku k nej patrí aj časť mora.

Ďalej navrhujem okrem národného leteckého dopravcu zriadiť aj národného kozmického dopravcu. Miesto NASA vytvorme organizáciu NAŠA SLOVENSKÁ TEDA SVETOVÁ. Veď čo keď vypukne cestovná horúčka a bohatí Slováci budú chcieť lietať na Mesiac?

A možno ešte jeden národný TGV alebo SNŠ (Slovenský národný Šikanzen). Aby Slovenské železnice mohli bezplatne voziť dôchodcov po našich kúpeľoch.

Až raz skončí (dúfam) volebné obdobie tejto národnej a sociálnej vlády, asi napíšem knihu Nápady a pády kapitána a jeho slovenskej národnej družiny. Aby sa uchovali ako svojeť na večné časy. A nikdy inak. Pardon. Viac

 

 
 Štatistiky

Online: 4
Celkom: 100199
Mesiac: 5275
Deň: 140